Bolesti driekovej a krčnej chrbtice KE- spojenie jógy a fyzioterapie VEREJNOSŤ

Miesto konania: Elite Sport Centre Uherova 13, 040 11 Košice

Dátum konania: 28.04.2018 09:00

Rozsah vyučovacích hodín: 8

Cena: 90 €

Voľných miest: 5

Prihlasovanie do: 19.04.2018 20:00


Možnosť prihlásiť sa na kurz iba do 16.4.2018! Minimálna počet účastníkov 10, maximálny 16.

Prečo jóga niekomu pomôže a inému uškodí? Ako ju cvičiť aby pomáhala zmierniť bolesti a prinášala radosť? Pozri sa na jednotlivé asány pohľadom skúsenej fyzioterapeutky.

V doobednej časti workshopu si povieme základné informácie o pohybe, budeme sa venovať jeho zložkám a tomu, ako vykonávame pohyb za správnych ale aj nesprávnych podmienok. Bližšie si rozoberieme bolesť, čo nám telo cez bolesť naznačuje a ako bolesť vplýva na vykonanie pohybu. Ale hlavne sa naučíte ako z bludného kruhu bolestí vyjsť von a ako zmeniť niektoré pohybové návyky, aby sa bolesť nevracala.

Porozprávame sa o funkcií driekovej chrbtice, o jej správnom ale aj nesprávnom nastavení. Povieme si, ako reagujú štruktúry ako platničky, väzy, svaly na zmeny v držaní tela a ako cvičiť pri bolestiach alebo odchýlkach od fyziológie. Naučíte sa svalovú rovnováhu, teda ako by v pároch mali pracovať svaly v oblasti driekovej chrbtice a panvy. Vysvetlíme si ako funguje náš stred tela a aké časti má. Je dôležité, aby všetky tieto zložky pracovali v súlade, pretože iba vtedy dokáže náš stred tela plniť svoju stabilizačnú funkciu efektívne. Na základe týchto informácii dostanete teoretický a následne aj praktický návod, ako si pomôcť pri bolestiach driekovej chrbtice.

Spojením jógy a fyzioterapie vytvoríme krásne plynulé cvičenie, pričom najprv uvoľníme svalové skupiny s tendenciou ku skráteniu a následne posilníme tie oslabené. Naučíte sa ako efektívne pracovať s hlbokým stabilizačným systémom.  V tejto časti workshopu prenesieme teoretické poznatky do reálnej praktickej formy.

Poobedná časť workshopu bude venovaná krčnej chrbtici, jej správnemu a nesprávnemu nastaveniu. Povieme si, prečo je správne postavenie hlavy, ramien a hrudného koša omnoho dôležitejšie ako strečing svalov krku. A presne ako pri driekovej chrbtici, aj tu si vysvetlíme svalovú rovnováhu a ako sa z nerovnováhy postupne dostať k rovnováhe. Pochopíte, prečo krčná chrbtica tak často bolí a aké jednoduché je, naučiť sa hýbať vedomejšie.

V praktickej časti opäť spojíme jógu a fyzioterapiu a zacielime pozornosť do hornej časti nášho tela. Najprv uvoľníme a potom posilníme vybrané svaly, aby sme dosiahli svalovú rovnováhu, zvýšili kvalitu života a zbavili sa bolesti.

Záverečnú časť wokshopu venujeme vašim otázkam a diskusií.

Tento workshop vám dá návod, ako sám sebe pomôcť pri bolestiach driekovej a krčnej chrbtice, ako cvičiť jógu s ľahkosťou a správne. A hlavne pochopíte, ako cvičiť s vašou krivkou chrbtice, lebo každý sme iný, niekomu napr. podsadzovanie panvy pomôže, inému ublíži. 

O lektorke:

Mgr. Naďa Ulehlová
- diplomovaný fyzioterapeut, magisterské štúdium na SZU odbor fyzioterapia
- absolventka kurzov Pilates Medical, manuálna lymfodrenáž, vyšetrenie a terapia nohy deti a dospelých, moderný fyziotréning driekovej a krčnej chrbtice, Fascial Fitness
- 15 ročná prax vo fyzioterapii (SR, Rakúsko) v ortopédii, traumatológii, neurológii, pediatrii, gynekológii
- spoluzakladateľka joga očami fyzioterapie, a zakladateľlka Fyziojoga s Naďou - workshopy na, ktorých spájam jógu a fyzioterapiu, workshopy zamerané na bolesti pohybového aparátu a ako si pomocou fyziojogy pomôcť​

 

Čas konania kurzu 9:00-16:00 vrátane hodninovej obednej prestávky.

Účastníci dostanú skriptá a diplom o účasti na kurze. Pokyny a rozvrh dostanú zaregistrovaní uchádzači v týždeň pred samotným kurzom.

Minimálny počet účastníkov je 10. V prípade nenaplnenia minimálnej kapacity kurz zrušíme a vrátime plnú sumu školného. Maximálna kapacita kurzu je 16 ľudí.


Bolesti driekovej a krčnej chrbtice KE- spojenie jógy a fyzioterapie VEREJNOSŤ

Miesto konania: Elite Sport Centre Uherova 13, 040 11 Košice

Dátum konania: 28.04.2018 09:00

Rozsah vyučovacích hodín: 8

Cena: 90 €

Voľných miest: 5

Prihlasovanie do: 19.04.2018 20:00


Páčil sa Vám tento event? Dajte mu Like!

Diskusia k eventu